כלבים היפואלרגניים

תמונה של כלבים היפואלרגניים

כלבים היפואלרגניים – מה הופך כלב להיפואלרגני? – עבור אנשים רבים, האלרגיה שלהם לכלבים קשורה לרגישות לחלבון הנמצא ברוק של הכלב ויוצא גם דרך העור שלהם.

האם כלבים היפואלרגניים יכולים להיות אופציה טובה עבור אנשים שאלרגיים לכלבים? ובכן, האמת היא שאין דבר כזה חתולים או כלבים היפואלרגניים. אבל מחקרים הראו שיש סוגים של חתולים הנחשבים להיפואלרגניים בגלל מוטציה טבעית של החלבון Fel. D 1. חלבון זה נמצא לרוב בתוך הרוק של החתולים ונפלט מהעור שלהם. אגב, יש אנשים אלרגיים לחתולים שלמרות זאת מסוגלים לשחק איתם בלי להתעטש. אבל בכלבים לא נמצאה חלבון עם מוטציה דומה.

אילו סוגי כלבים עשויים להיות טובים יותר לסובלים מאלרגיות?

לכל אדם יש איזושהי מידה של תגובתיות לכלבים מסוימים – לרוק ולחלבונים שבגופם. הכלבים שנחשבים לכלבים היפואלרגניים מגיעים מגזעים ספציפיים יותר כמו פודל, Kerry Blue Terrier, שנאוצר, Bichon ו-Lhasa Apsos. כלבים אלה לא משילים הרבה שיער או שהם עוברים תספורת וחפיפה לעתים קרובות ושטיפת השיער והעור מורידה את האלרגנים מהעור שלהם. כאשר כלבים אלה מזדווגים עם גזעים אחרים, הצאצאים שלהם עשויים להיות פחות אלרגניים, כלומר, להפוך לסוג של כלבים היפואלרגניים.

עם כל זאת, יש אנשים שחוטפים אלרגיה מפודל אבל משחקים בלי שום בעיה עם רועה גרמני.

מוצרים שתמצאו אצלנו:

מוצרי טיפוח מומלצים לכלבים >>  | כדורי הרגעה לכלבים כל המידע >> 

אילו סוגי כלבים הם היפואלרגניים?

כלבים היפואלרגניים הם בדרך כלל כלבים בעלי שיער מתולתל או גלי, שנוטים להשיל פחות שיער. גם כלבים בעלי שיער ארוך נחשבים כחיית מחמד היפואלרגנית.

חלק מהכלבים ההיפואלרגניים נהנים מטיפוח יומיומי להסרת השיער והקשקשים, בעוד שאחרים הם בעלי רמת טיפוח נמוכה יותר ודורשים הברשה פעם או פעמיים בשבוע.

חשיבות הכרת תערובת הגזעים

גזעי הכלבים יכולים לרמוז לכם אם הנשירה שלהם תהיה מינימלית או לא. אבל לא כל הכלבים הם מגזע טהור. חיות מחמד מגזעים מעורבים, מקבלות את הייחודיות האיכותית המאפיינת מספר גזעים, מה שאומר שיכולות להיות להם שונות גנטית רבה יותר.

על ידי הכרת התערובת הגזעית של הכלב, תוכלו להיות מודעים לרמזים הנוגעים לנשירה, לפוטנציאל שלהם לאלרגיה, ואפילו למאפיינים הגופניים ולתכונות הבריאותיות שלהם.

מהם גזעי כלבים היפואלרגניים הפופולריים ביותר?

אנשים שמחפשים כלבים עם מינימום נשירת שיער, לא אמורים להתמקד בגזע אחד או בגודל אחד של חיית המחמד, כי יש הרבה כלבים היפואלרגניים או כאלה שבקושי משירים שיער. כאמור, יש אנשים שעדיין יכולים לקבל אלרגיה מכלבים עם נשירה נמוכה בגלל קשקשים, חלבונים או גורמים אחרים. בילוי משותף עם הכלב, לפני קבלת ההחלטה, היא הדרך הטובה ביותר לגלות אם הכלב החדש עלול לגרות את האלרגיה שלכם.

בין אם אתם מחפשים כלב אצל מגדל מקומי, בחנות לחיות מחמד או במקלט לבעלי חיים, אתם יכולים לאמץ לפי בחירתכם כלב היפואלרגני קטן, בינוני או גדול. כלבים קטנים עשויים להיות מושלמים אם אתם גרים בדירה קטנה, בעוד שכלבים גדולים עשויים להיות השותפים הטובים ביותר בבית מרווח עם חצר.

שתפו עם חברים
השארו מעודכנים
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?