חתולים היפואלרגנים

תמונה של חתולים היפואלרגנים

חתולים היפואלרגנים – החתולים המתאימים לאנשים עם אלרגיות נגעי עור, התעטשויות, עיניים נפוחות ומגרדות, כל מי שיש לו אלרגיה לחתולים מפחד מהתסמינים האלה. אבל עבור חלקם, הרעיון שלעולם לא יוכלו לחבק חתלתול חמוד משלהם, נראה עוד יותר גרוע.

אם זה גם מצבכם, יתכן שאתם שואלים את עצמכם, ״איזה חתול הוא הטוב ביותר עבור מי שסובל מאלרגיות? אחרי הכול, תמיד מדברים על גזעי כלבים היפואלרגניים, אבל מה לגבי גזעי חתולים היפואלרגנים?

למרות שאף גזע של חתול אינו באמת היפואלרגני, בכול זאת יש כאלה שמייצרים פחות אלרגנים מאחרים. אבל מה בכלל גורם לאלרגיות לחתולים מלכתחילה? האם זה רק שיער החתול או משהו נוסף? לפני שניכנס לגזעים של חתולים היפואלרגנים הטובים ביותר, בואו ננסה לתת מענה לשאלות הללו.

מה גורם לאלרגיות לחתולים?

על פי ׳הקרן לאסטמה ואלרגיה של אמריקה (AAFA), כ-3 מתוך 10 אנשים עם אלרגיות בארה״ב, אלרגיים לחתולים או לכלבים. למעשה, לפי ה-AAFA, אלרגיות לחתולים שכיחות בערך פי 2 מאלרגיות לכלבים.

טעות נפוצה גורסת שאלרגיות לחתולים נגרמת בעיקר מפרוות החתול, אבל האשם האמיתי הוא החלבון שמייצרים החתולים ונקרא: Fel d 1. מקור חלבון זה הוא ברוק של החתול והוא מתפשט כשהחתול מטפח את עצמו. חלבון זה מופץ גם דרך הקשקשים, כלומר העור המת, שמתפשט בסביבה כששיער החתולים נושר.

חתולים היפואלרגנים

לכן, תגובה אלרגית מתרחשת לא עקב המגע עם פרוות החתול אלא עם החלבון שעל הפרווה. מסיבה זו, פחות פרווה לא תמיד אומרת פחות תגובה אלרגית. אלרגנים לחתולים שנושרים מהגוף יכולים להימצא על רהיטים ובגדים.

עוד שירותים שאנו מספקים

מוצרי טיפוח לחתול >>  | טיפול טבעי נגד פרעושים מקצועי >>

גזעי החתולים ההיפואלרגנים הטובים ביותר

חתולים היפואלרגנים הם בדרך כלל אלה שמשילים פחות שיער או שיש להם פחות שיער, מה שגורם להם להפיץ פחות אלרגנים. חתולים היפואלרגנים אחרים הם אלה שמייצרים באופן כללי פחות מהחלבון שנקרא Fel d 1.

הנה כמה דוגמאות:

  1. חתול באלינזי – Balinese – למרות השיער הארוך שלהם, חתולים באלינזים הם חתולים היפואלרגנים, כי הם לא משירים שיער לעתים תכופות, ויש להם פחות חלבון Fel d 1.
  2. חתול סיבירי – אל תיבהלו מהשיער הארוך של החתול הסיבירי. מחקרים מראים שחתולים אלה מייצרים פחות חלבון Fel d 1, בהשוואה לגזעי חתולים אחרים.
  3. חתול אוריינטלי שיער קצר – קל לטפל בשיערו המשיי של חתול זה, שאינו משיל יותר מדי שיער. הברשה רגילה של הפרווה יכולה להפחית את הנשירה ולשמור על הברק שלה.
  4. חתול Devon Rex – לחתול זה יש שיער דק ועדין והוא נושר פחות משיערם של גזעים אחרים.
  5. חתול Cornish Rex – הוא בעל שיער מתולתל שסמוך לעורם. השיער שלו קצר ודק ולא כל כך נושר.
  6. חתול Javanese – מקורו בהכלאה בין חתול לבאלינזי לחתול Colorpoint Shorthair. חתול דמוי סיאמי זה ידוע בפטפטנותו, ויש לו פרווה קצרה קלה לתחזוקה. הברשה רגילה תוכל למזער את כל האלרגנים.

מזרק למתן כדורים לחתול ולכלב בקלות

שתפו עם חברים
השארו מעודכנים
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?