האם שומנים אתרים מותרים לשימוש בבעלי החיים?

לאחרונה בישראל טיפול בשמנים אתרים או תמציות אתריות הפכו “לאופנה” מקובלת באדם ובבעלי חיים. ניתן לראות ברשת המלצות ודיונים בנושא המנוהלים לרוב ע”י חברות מסחריות שמוכרות אותם התמציות או מטפלים שאינם רופאים וטרינרים ומעתיקים את הטיפול באדם לבעלי החיים.
באפן כללי שמנים אתרים מרוכזים מאוד ומכילים בתוכם מגוון רב של חומרים כימיים שהצמחים ייצרו בכוונה לאגן על עצמם ממזיקים או מחלות. חומרים אלו הם בעלי פעילות חזקה ומהירה ומשתמשים בהם כטיפול ע”י מריחה על העור, בנשימה, וחלקם בבליעה.
ללא קשר עם החברה המייצרת ומשווקת אותם תמציות או לדיונים והפרסומים הצבעוניים, חומרים אלו מסוכנים מאוד לבעלי חיים ולכן אסורות לשימוש באופן מוחלט על עור בעלי חיים ללא פיקוח של רופא וטרינר מתמחה בצמחים וארומתרפיה וטרינרית.
מחקרים וטרינריים מראים ששמנים אתרים עלולים לגרום לבעלי חיים להרעלה, מוות, פגיעה קשה בכבד ובעיות נוירולוגיות גם שבועות לאחר השימוש בהם. הם עלולות להרעיל גם דרך מערכת הנשימה גם בציפורים ותוכים ולכן אין להשאיר מעולם חיה מכל סוג בחדר סגור בו קיים פיזור של תמציות אתריות באוויר.
כסיכום, חברים יקרים, בעלי החיים חייבים להיות מטופלים ע”י רופאים וטרינרים בלבד ותזהרו משמוש של תמציות אתריות על דעתכם למרות הפרסום הרב, וזאת למען הבריאות והביטחון של בעלי החיים שלכם.

שתפו עם חברים
השארו מעודכנים
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?