אנטיביוטיקה לחתול

תמונה של אנטיביוטיקה לחתול

אנטיביוטיקה לחתול: כללים שחובה לדעת לפני שמטפלים בחתול שלכם
חתולים מרבים לחלות במחלות זיהומיות העלולות להיות קטלניות. חלק מאותן המחלות נגרמות ע”י חיידקים ודורשות טיפול אנטיביוטי לצורך ריפוי.
כתבתי מאמר חשוב זה בכדי ללמד אתכם כמה נושאים חשובים הקשורים למתן אנטיביוטיקה לחתול בכדי שתצליחו לטפל בחתולים שלכם בהבנה, בקלות ובמקצוענות.
1. אנטיביוטיקה לחתול נותנים רק לפי המלצת רופא וטרינר, במינון ובמשך הזמן שהרופא ממליץ ורושם.

אנטיביוטיקה לחתול

2. אין לתת אנטיביוטיקה לחתול לזמנים קצרים או ממושכים יותר מאשר הומלץ ע”י הווטרינר וזאת בכדי למנוע הרעלה או תנגודת של חיידקים כפי שאסביר בהמשך מאמר זה.

3. האנטיביוטיקה לחתול פועלת בדרכים שונות ולא כל אנטיביוטיקה זהה לאנטיביוטיקה אחרת. חלק מהאנטיביוטיקות לחתול משמידות חיידקים , אחרות מונעות התרבות חיידקים ולכן פועלות לאט יותר.

4. האנטיביוטיקה לחתול נבחרת ע”י הווטרינר לפי מספר גורמים, ביניהם גיל החתול, גזע החתול, מטרות הטיפול ועוד. לכל אנטיביוטיקה טווח פעולה שונה ותופעות לוואי ייחודיות ולכן יש לפעול לפי הוראות והמלצות הווטרינר המטפל.

עוד מוצרים שתמצאו אצלנו

מוצרי טיפוח לכלבים>>

ויטמינים לחתולים >>

משפיעה על חיידקים טובים

5. אנטיביוטיקה לחתול משפיעה גם על חיידקים “טובים” ולכן מומלץ לתת גם פרוביוטיקה מתאימה לחתולים. שימוש נכון בפרוביוטיקה תמנע שלשולים תוך שמירה על בריאות המעיים וייצור הוויטמינים ע”י חיידקי מעיים.

6. אנטיביוטיקה לחתול לא תעבוד במחלות ויראליות או כאלו הנגרמות ע”י פטריות. לפעמים, אם נותנים אנטיביוטיקה לחתול במחלות שאינן נגרמות ע”י חיידקיים, גורמי המחלה האלו
יגדלו יותר ובמקום לעזור לחתול, נחמיר מצב קיים ולכן אין לתת אנטיביוטיקה לחתול לבד, ללא המלצה וטרינר.

איך לתת אנטיביוטיקה לחתול

7. אנטיביוטיקה לחתול יש לתת עם, לפני או מייד אחרי המזון בכדי למנוע פגיעה ברירית הקיבה. פרוביוטיקה לעומת זאת, יש לתת בין הארוחות במרחק של כ- 4 שעות מהאנטיביוטיקה.

8. אנטיביוטיקה לחתול יכולה להיות פעילה נגד משפחות גדולות של חיידקים או נגד משפחות קטנות יותר. ישנה גם אנטיביוטיקה לחתול המתפנה דרך השתן, דרך העור, דרך מערכת הנשימה או דרך העור. בחירת התרופה הנכונה תלויה גם במסלול הפעולה והפינוי של האנטיביוטיקה לחתול מהגוף.

לסיכום המאמר

9. שימוש לא מושכל באנטיביוטיקה לחתול עלול לגרום להופעת “חיידקים חזקים” שלא מושפעים מהאנטיביוטיקה. ריבוי של אותם החיידקים מהווה סכנה בתנגודת חיידקים בבעלי חיים ובאדם. חובתנו כבעלים של בעלי חיים וכחלק מהחברה האנושית, להשתמש באנטיביוטיקה לחתול ובאנטיביוטיקה בכלל לפי ההוראות והכללים כדי להילחם נגד אותם יכולות תנגודת של עולם החי.+5+4

Synbiotic D-C – סימביוטיק : פרוביוטיקה לכלבים וחתולים לטיפול בשלשולים, עצירות ובלוטות אנאליות

שתפו עם חברים
השארו מעודכנים
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?